Новини ..::.. ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  травень 2020  »
пвсчпсн
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

PDF Друк

18015920 грудня 2018 року відбулося засідання Ради обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Спілкування розпочалося з вручення нагород за високу громадянську активність, участь у змаганнях та конкурсах, успішну роботу з організації оздоровлення спілчан та їхніх дітей.

Почесні грамоти Федерації Профспілок України отримали голови Заліщищької й Шумської районних організацій профспілки Олексій Прогодюк і Світлана Демчук, Почесні грамоти ЦК Профспілки працівників освіти і науки України – голови Монастириської (Михайло Жилавий), Тернопільської (Ігор Ракочий) районних, Бережанської (Олександра Соляр) міської організацій профспілки, дипломи обласної організації профспілки – голови Борщівської (Інна Лань), Збаразької (Іван Солян), Лановецької (Богдана Вознюк), Кременецької (Лілія Чечуріна), Підволочиської (Анатолій Павлів), Теребовлянської (Дмитро Слободянюк) районних профорганізацій, первинних профспілкових організацій працівників ТНЕУ, ТНПУ ім.В.Гнатюка, ТНТУ ім.І.Пулюя.

Після цього члени ради обговорили питання «Про роль профспілкових організацій у поліпшенні умов та охорони праці, попередженні нещасних випадків в закладах та установах освіти, які знаходяться у сфері їхнього впливу». Доповідач – заступник голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Оксана Піхурко, зупинилася на аналізі ситуації, яка склалася у закладах освіти в останні п’ять років, інформувала про співпрацю обласної організації галузевої профспілки з обласним управлінням Держпраці, розповіла про ті проблеми щодо створення відповідних умов та охорони праці, які турбують працівників закладів освіти і стають причинами звернень спілчан до обласної організації профспілки, органів управління освітою та інших компетентних інстанцій, навела конкретні приклади.

Так, у 2017 році уповноваженим представником обласної організації профспілки в закладах освіти області було виявлено 35 порушень законодавства про охорону праці, надіслано роботодавцям 10 висновків та 2 подання про усунення порушень. Юрисконсультом обласної організації С.С.Кушиком було підготовлено проект звернення до управління Держпраці для Шумської районної профорганізації щодо надання роз’яснення про правомірність дій місцевих органів управління освітою з впровадження системи газових установок без постійного перебування працівників, які експлуатують та обслуговують газове обладнання. Із відповіддю, наданою управлінням Держпраці Шумській районній профорганізації, враховуючи актуальність порушеного питання, обласна організація ознайомила усі зацікавлені структурні ланки.

Протягом 2017-2018 років у закладах освіти Тернопільщини сталось 6 нещасних випадків (без смертельних наслідків). До роботи у комісіях з їх розслідування залучалися уповноважені представники профспілки.

У 2018 році управлінням Держпраці у Тернопільській області інспекційними відвідуваннями та перевірками було охоплено 32 заклади освіти, у т.ч. 3 – за зверненнями організацій профспілки.

За результатами цих заходів 13 порушень законодавства про працю підтвердилися і 8 з них вже вирішено позитивно.

Також обласною організацією профспілки спільно з управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації щороку проводиться ІІ (регіональний) етап Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України (далі – Конкурс). У 2017 році для участі у Конкурсі було подано 19 матеріалів від дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих закладів освіти. За підсумками ІІ етапу переможцем було визнано Чортківське ВПУ. Матеріали цього закладу було направлено на ІІІ Всеукраїнський етап Конкурсу, де їх визнано кращими (І місце) серед закладів професійно-технічної освіти та ЗВО І-ІІ р.а.

За ініціативою та при фінансовій підтримці районних профорганізацій проведено атестацію робочих місць у закладах освіти Заліщицького району, а у Зборівському районі протягом 2018 року проатестовано робочі місця у 5 дошкільних та 2 загальноосвітніх закладах, ще на 2 заклади подано необхідні документи. Завдяки активній позиції районних та первинних профорганізацій атестацію робочих місць також проведено у закладах освіти Бучацького, Бережанського, Борщівського, Гусятинського, Збаразького, Монастириського, Шумського районів.

Представники профспілкових комітетів беруть участь в організації навчань відповідальних за техніку безпеки та охорону праці у закладах освіти області, роботі комісій з перевірки знань з питань охорони праці у цієї категорії працівників. 11 грудня 2018 року таке навчання пройшло у Борщівському районі, до участі у ньому залучалися голова районної організації профспілки І.В.Лань та юрисконсульт обласної організації профспілки С.С.Кушик.

«Однак, попри все, що вдалося зробити обласній, районним, первинним організаціям профспілки спільно з соціальними партнерами, через заборону на проведення перевірок закладів освіти, яка діє з 2014 року, впровадження адміністративної та освітньої реформ, що спричиняє високу плинність кадрів, відсутність цільових коштів для фінансування заходів з охорони праці, ситуація щодо створення для кожного працівника в закладах освіти здорових і безпечних умов роботи відповідно до встановлених нормативів все ще залишається доволі напруженою», – відзначила О.Піхурко.

Михайло Марчук –технічний інспектор праці обласної ради профспілок розповів присутнім про те, як вирішуються питання охорони праці в установах, підприємствах, організаціях інших галузей.

Досвідом роботи щодо ролі профорганізацій у здійсненні громадського контролю за дотриманням законодавства з охорони праці у закладах освіти поділилися Олексій Прогодюк – голова Заліщицької районної організації профспілки профспілки, Світлана Демчук – голова Шумської районної профорганізації. Ярослав Лях – голова первинної профорганізації управління освіти і науки обласної державної адміністрації акцентував увагу на необхідності чіткого дотримання вимог нормативно-правових актів у питаннях здійснення адміністративно-громадського контролю.

У підсумку рада обласної організації профспілки прийняла рішення, яким передбачено реалізацію заходів для підвищення ефективності роботи профорганізацій з охорони праці, а також заплановано провести навчання профактиву на відповідну тематику.

Наступним на розгляд ради було винесено надзвичайно актуальне в умовах реформування галузі питання «Про схвалення примірного Положення про первинну профспілкову організацію опорного закладу загальної середньої освіти Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України». Голова обласної організацій профспілки Людмила Мокей інформувала членів ради про те, що протягом 2017-2018 років в області створено 29 опорних шкіл, і процес зростання кількості таких закладів продовжується. Така робота супроводжується змінами у статусі шкіл, які стають вже не окремими закладами, а філіями, зниженням їх ступеневості. Це доволі часто призводить до зниження педагогічного навантаження освітян, ліквідації деяких посад тощо. Такі дії потребують узгодження зі сторони керівництва з профспілковою організацією. Тому підготовка моделі діяльності первинної профорганізації опорної школи, проекту положення про неї стояли на часі й були одним з основних завдань для обласної організації профспілки.

Під час обговорення члени ради висловили власні думки щодо перспектив створення профспілкових організацій в опорних закладах освіти, першочергових завдань для новостворених первинок.

Рішенням ради обласної організації профспілки проект примірного положення про первинну профспілкову організацію опорного закладу загальної середньої освіти Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України схвалено й рекомендовано головам районних профорганізацій для використання у подальшій діяльності.

180156180158180157

Прес-центр обласної організації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 94 гостей на сайті