Новини ..::.. НА ЗАСІДАННІ ПРЕЗИДІЇ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  травень 2020  »
пвсчпсн
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

НА ЗАСІДАННІ ПРЕЗИДІЇ

PDF Друк

18014829 листопада відбулося чергове засідання президії ради обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Особливо важливим питанням роботи галузевої профспілки у період адміністративної та освітньої реформ, як відзначила голова обласної організації Людмила Мокей у вступному слові, є налагодження взаємодії з уповноваженими установами й організаціями у питаннях здійснення громадського контролю і державного нагляду за дотриманням вимог законодавства.

Саме для того, щоб проаналізувати рівень співпраці та акцентувати на необхідних заходах захисту прав освітян у майбутньому, на розгляд президії було винесено питання «Про співпрацю між управлінням Держпраці у Тернопільській області та Тернопільською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України», співдоповідачами з якого стали голова обласної організації профспілки Л.І. Мокей і начальник управління Держпраці в Тернопільській області Н.О. Рус. Як було зазначено, основними проблемами щодо дотримання вимог трудового законодавства в галузі освіти області є: недостатнє фінансування освітніх закладів; невчасна виплата відпускних та допомоги на оздоровлення; внесення без попередження змін у педагогічне навантаження і тарифікацію педпрацівників; зменшення надбавки за престижність педагогічної праці; організаційні питання перепідпорядкування закладів освіти районів в ОТГ. Саме з таких питань лише упродовж 2018 року обласним управлінням Держпраці отримано 75 звернень працівників галузі, заходами державного нагляду та контролю охоплено 32 заклади освіти (у т.ч. 3 – за зверненнями структурних ланок профспілки), 13 порушень чинного законодавства у ході перевірок підтвердилось.

Про структуру і діяльність первинних профспілкових організацій опорних шкіл області, яких на Тернопільщині станом на 01.11.2018 року нараховувалося 29, членів президії інформували голова обласної організації профспілки Мокей Л.І. та головний спеціаліст-юрисконсульт Кушик С.С. До уваги присутніх було запропоновано проект структури первинної профорганізації опорного закладу освіти. Після обговорення та внесення змін і пропозицій від профактиву області цей проект буде винесено на розгляд ради обласної організації, засідання якої відбудеться у грудні 2018 року.

Одним із найбільш затребуваних та відомих аспектів діяльності структурних ланок профспілки залишається надання допомоги спілчанам у питаннях оздоровлення та організованого відпочинку спілчан і їхніх дітей. З підсумками роботи у 2018 році обласної організації профспілки та її структурних ланок з реалізації програми «Спілчани. Здоров’я та дозвілля» членів президії ознайомила О.І.Лапіна. За підсумками розгляду цього питання було відзначено успішну діяльність щодо організації санаторно-курортного оздоровлення працівників закладів освіти Борщівської, Заліщицької, Збаразької, Лановецької, Кременецької, Теребовлянської, Шумської районних та первинної профспілкової організацій працівників ТНПУ ім.В.Гнатюка; заходів оздоровлення й відпочинку дітей працівників освіти – Заліщицької, Монастириської, Тернопільської, Шумської районних, первинних організацій профспілки ТНЕУ та ТНТУ ім.І.Пулюя; масових спортивно-оздоровчих заходів, заходів з туризму та краєзнавства – Теребовлянської, Кременецької, Шумської, Підволочиської районних, первинної профспілкової організації ТНЕУ, а також прийнято рішення щодо удосконалення роботи у галузі оздоровлення і відпочинку освітян у 2019 році.

На завершення засідання президія обласної організації профспілки розглянула у порядку контролю питання «Про хід виконання постанови ради обласної організації від 26.12.2016 р.№ Р-04-03 «Про роботу виборних органів структурних ланок обласної організації профспілки працівників освіти і науки з представництва та захисту трудових прав працівників навчальних закладів в умовах сучасної економічної політики та здійснення реформування галузі» та «Про хід виконання постанови президії ради обласної організації від 24.12.2015 р. № П-04-02 «Про практику співпраці виборних профорганів з депутатами всіх рівнів, органами місцевої влади, управлінськими структурами системи освіти», а також питання про підтвердження звань аматорським колективам профспілок і надання матеріальних допомог членам профспілки.

180150180149180151

 

Прес-центр обласної організації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 69 гостей на сайті